Hizmetlerimiz

Adana Özel Yaşamlab Laboratuvarı kaliteli hizmet anlayışı ve çözümsel yaklaşımları ile istenilen verilere kısa sürede en doğru bilgilerle ulaşılmasını hedeflemekte ve hizmetlerini bu yönde geliştirmektedir.


Laboratuvar Barkod Etiketlemesi ile Hasta Güvenliğinin Korunması

Sistemimizde hasta güvenliği, her örneğin kişiye ve örneğe özel belirleyici bir barkod ile etiketlenerek kayıt altına alınmasıyla sağlanmaktadır. Laboratuvarımızda çalışılan test sonuçlarının gizliliği tarafımızdan titizlikle korunmaktadır.
Laboratuvarımız örneklerin kayıt ve takibini, test istek listesinin elektronik olarak aktarılmasını sağlayan LIS programına sahiptir. Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemimizde saklanan test raporlarına on-line olarak ulaşma imkanınız mevcuttur.

Hasta Güvenliği için Analiz Öncesi İşlemlerin Yönetilmesi

Hedefimiz, uygun lojistik destek ve işbirliği ile laboratuvarımıza ulaştırılan örnekleri, o kişi ve örneğe uygun şekilde barkodlanarak güvence altına alınmış olsa bile, analiz öncesi hazırlık aşamasında uğrayabileceği işlemlerde güvenlik zincirini korumaktır.
Laboratuvarımız preanalitik işlemler için en son teknolojik gelişmelere uygun cihazlar ile alt yapıya sahip olup en hızlı en güvenilir ön hazırlık işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Laboratuvarımızda Standardizasyon ve Kalite Yönetimi

Doğru tanı ve etkin bir tedavi ancak nitelikli ve hızlı bir laboratuvar desteği ile sağlanabilir. Yüksek analiz kalitesi, nitelikli personel, teknolojik öncülüklerin eşliğinde çalışılmaktadır.
Ayrıca Laboratuvarımız da çalışılan testler Internal ve Eksternal Kalite Kontrol Programları ile kontrol altında tutulmakta olup sürekli olarak standardizasyon sağlanmaktadır.

Üyesi olduğumuz Ulusal ve Uluslararası Kalite Kontrol Programları: 2014

– LABPT (Biyokimya ve Hematoloji)
– BIO-RAD EQAS (External Quality Assurance Services Clinical Chemistry, Hematology and Immunassay)
– RIQAS (RANDOX External Quality Assurance Services Immunassay) Prenatal Tarama Testleri

Üyesi olduğumuz Ulusal ve Uluslararası Kalite Kontrol Programları: 2015

– LABPT (Viral Marker Hepatit Programı)
– BIO-RAD EQAS (External Quality Assurance Services Clinical Chemistry, Hematology and Immunassay)
– RIQAS (RANDOX External Quality Assurance Services Immunassay) Prenatal Tarama Testleri
– NEQAS ( UK National External Quality) PCR-HBV DNA, PCR-HCV RNA

Lojistik ve İşbirliği

Laboratuvar analizlerinde doğru sonuç içeren yüksek kalitenin sağlanabilmesi için, testlerin çalışıldığı örneklerin laboratuvarımıza hızlı ve uygun şekilde ulaştırılması çok önemlidir. Nakil süresi, ısı ayarı ve örneğin saklama koşullarına son derece dikkat edilmelidir.
Özel eğitimli ve donanımlı kuryelerimiz, taşınma sırasında örneklerin uygunluğunu koruyarak testlerin hatasız sonuçlanması için güvenlik zincirini oluşturacaktır.
Adana dışındaki her noktadan laboratuvarımıza örnek ulaştırmak için gereken durumlarda, iletişim halinde en uygun çözümler birlikte üretilecektir.